Faaliyetlerimiz


Ülkemizde faaliyet gösteren Milli Eğitim Bakanlığı'nın denetimindeki yüzlerce Etüt Eğitim Merkezi, yıllardır sesinize kulak veriyor ve çocuğunuz ile ilgili endişelerinize bir son vermek için 365 gün çalışıyor.

Etüt Eğitim Merkezleri'nde verilen eğitim kısaca; okul müfredatına paralel olarak yürütülen, "okul sonrası destek eğitimi"dir. İsterseniz, çocuklarımızın koşar adımlarla gittikleri Etüt Eğitim Merkezleri'nde yapılan faaliyetleri biraz daha yakından tanıyalım...

 

Ev Ödevlerini Eğlenceye, Eğlenceyi Kalıcı Bilgiye Dönüştürür:
   
Etüt öğretmenleri gözetiminde yapılan ev ödevleri, öğrencilerde çalışma alışkanlığı yaratır. Etüt faaliyetlerinin en önemli amaçlarından biri de nitelikli öğrenme ve sonuç odaklı ders çalışma alışkanlığını öğrencilere kazandırmaktır.

Kitapların Kapağı Sıkılarak Değil, Tebessüm Edilerek Açılır:

Etüt faaliyetleri öğrencinin okuma isteğinin ve yeteneğinin artmasına yardımcı olur.

En İyi Arkadaşım Televizyon !!!

Etüt faaliyetlerine katılan çocuklar, şiddetin ve agresif davranışların kaynağı olan televizyon izleme alışkanlığından hızla uzaklaşır. Okuldan sonraki vaktini evde televizyon karşısında değil, evinin rahatlığındaki Etüt Eğitim Merkezi'nde, Etüt Öğretmenleri'nin rehberliğinde geçirir. 

" Yapabilirim, Yapabiliriz "

Çocukların yeni beceriler kazanmasına yardımcı olur ve onlara farklı ilgi alanları sunar. Etüt programı içinde sunulan aktiviteler ve etkinlikler özel ve özenle hazırlanmış olduğundan, aynı ortamı okulda ya da evde çocuklarımıza sunmak mümkün olmamaktadır.

Okuldaki öğretmenleri, Etüt Eğitim Merkezleri'ne devam eden öğrencilerin ev ödevlerinde ve derslerinde daha başarılı ve yaşıtlarına göre daha dışa dönük olduklarını belirtmektedir.

Ders çalışma zamanları dışında öğrenciler, güzel yazı yazma, müzik, bilgisayar, görsel sanatlar, güzel Türkçe, satranç, spor gibi pek çok farklı konuda faaliyette bulunur. Birlikte çalışma alışkanlığını burada kazanır, zamanı etkin kullanmayı da yine burada, Etüt Eğitim Merkezi'nde öğrenmeye başlar. 

Etüt programı çerçevesinde öğrencilere güzel ve hızlı okuma yeteneği kazandırmak için özel çalışmalar yapılır.

" Okulumu Çok Seviyorum "

Etüt Eğitim Merkezleri, çocukların okula devamlılığına önemli katkıda bulunur.

Etüt programlarının çocuğa verdiği özgüven ve başarabilirim duygusu, okuluna severek ve isteyerek devam etmesinde büyük rol oynar.

 

" Biz Birbirimizi Çok Seviyoruz "  

Çocuklarımız çevrelerinde, kendileriyle diyalog kuran onları dinleyen ve saygı duyan yetişkinler isterler. Bu diyaloğu sunan Etüt Öğretmenleri, çocuğun özgüvenini sağlamlaştırır.

Bununla birlikte, ev sıcaklığındaki Etüt Eğitim Merkezi'nde paylaşmayı ve arkadaşlarına saygılı davranmayı öğrenen çocuk, hem kendi haklarını savunmayı, hem de başkalarının haklarını yok saymamayı en iyi şekilde öğrenir.

Etüt Eğitim Merkezleri'ne devam eden çocukların, yaşıtlarına göre daha olumlu ve daha olgun davranışlar sergilediği, sınıf öğretmenleriyle ve okul yöneticileriyle daha rahat iletişim kurabildiği gözlemlenmiş; yeniliklere, değişimlere çok daha çabuk uyum sağladıkları tespit edilmiştir.

Nitelikli eğitim sağlayan ve öğrenmeyi eğlenceli hale getiren Etüt Eğitim Merkezleri'nin çocuklarımıza sağladığı faydalardan belki de en önemlisi, siz değerli anne-babaları ile gönüllerince geçirecekleri zamanlara imkan yaratmasıdır.

Unutulmamalıdır ki, her mutlu çocuk eğitim hayatında da başarılıdır, ancak başarılı her çocuk mutlu demek değildir...

Siz sadece  s e v g i y e  zaman ayırın, çocuklarınızı ilköğretimin gerçek uzmanlarına, Etüt Eğitim Merkezleri'ne emanet edin.